4 vzorce, které nám brání v přitahování hojnosti

Proč se některým lidem stále nedaří? Čím si nejčastěji brzdíme finanční prosperitu? Pokud nechcete uvíznout v tomto negativním systému, je v prvé řadě důležité zbavit se strachu. Uvědomte si, jak silně lpíte na určitých věcech, jak velká je neochota udělat ve vašem životě jakoukoliv změnu.

Možná už tušíte, že čas od času je dobré přehodnotit své staré systémy v životě, změnit své zkostnatělé postoje, názory a přizpůsobit se plynoucímu času.

Stojíte příliš dlouho ve stojatých vodách materiálních vzorců, které vám vložili do podvědomí vaši rodiče, prarodiče, a vlastně všichni, kdo se jakýmkoliv způsobem dostali do vašeho života a ovlivnili vaše myšlení. Pak je nejvyšší čas udělat změnu.

Nejčastější chybné vzorce, které máme v podvědomí o penězích:

1. Peníze kazí charakter

Tento vzorec slyšíme poměrně často, ale není tomu tak. Peníze a jejich stoupající množství, náš charakter pouze odkryjí.

Člověk, který zbohatne, má nové možnosti, které předtím neměl. Je postaven do nových situací, ve kterých se doposud neocitl. Proto se jeho charakter v těchto nových životních situacích ukáže buď v plné kráse, nebo ve své negativitě.

Podstata člověka však zůstává stejná. Znám bohaté lidi, kteří mají ryzí charakter a konají dobro ve všech směrech. Zrušme proto tento vzorec v našem podvědomí.

2. Bez práce nejsou koláče

Ani toto pravidlo, které naši předkové považovali za moudré, neplatí. Hojnost můžeme přitahovat, aniž bychom vyvinuli jakékoliv pracovní úsilí. Zákon přitažlivosti není podmíněn prací, ovlivňuje ho především naše nastavení. To, co vyzařujeme.

Stačí, abychom dokázali věřit tomu, že to, po čem toužíme, skutečně přijde. Abychom si tuto hojnost zasloužili, abychom se z ní dokázali upřímně radovat.

Mojí kamarádce nedávno vzdálená teta odkázala dům. Tato hojnost k ní přišla zcela nečekaně a bez práce. Jiné známé nabídl bohatý sponzor, zaplatit její dost vysoké pohledávky ve firmě vůči bance, aby jí pomohl rozjet nové podnikaní. Další kamarádce daroval movitý přítel její dcery, téměř nový vůz. I takové věci se stávají. Ani jedna z těchto jmenovaných žen, nemusela vyvíjet žádné zvláštní pracovní úsilí, aby hojnost přišla. Je tedy pro nás dobré, zrušit tento vzorec z podvědomí.

3. Odkládáme si finanční rezervu na zlé časy

Už víme, že svými myšlenkami si tvoříme budoucnost. Tento postoj přímo vyvolává představu, že zlé časy opravdu přijdou.

Dostáváme se do přímého rozporu se svým podvědomím. Na jednu stranu chceme přitahovat hojnost a na stranu druhou, očekáváme, že se nám dařit nebude. Dáváme své intenzivní představě dokonce fyzickou podobu. Naše ušetřená finanční hotovost čeká, až přijdou zlé časy. Přímo očekáváme, že bude hůř a přestane se nám dařit. Tento vzorec můžete změnit snadno.

Už si nikdy neodkládejte své peníze na tzv. horší časy. Tvořte si takovou finanční rezervu, jakou jen chcete, ale na lepší časy. Na dovolenou, oddych v lázních, na své záliby, koníčky, nazvěte to například Finanční rezerva na realizaci mých snů.

Vy si přece zasloužíte splnit si své sny. A že ještě žádné nemáte? Změňte to a začněte snít.

4. Jsme posedlí slevami, máme radost, že jsme levně nakoupili

Českým pravidlem se stalo, nakoupit co nejvíc, co nejlevněji a nehledět na kvalitu.

Naše země se stala smetištěm pro levné prodeje. Naše potraviny stejné značky jsou horší kvality než v Německu, Rakousku, protože u nás se vše odvíjí od ceny. A tyto firmy nám své výrobky na rozdíl od distribuce do výše jmenovaných zemí dodávají levněji, ale zato s mnohem menší kvalitou.

Jsme tak nastaveni na slevy, že nakupujeme i to, co vlastně nepotřebujeme, ale za to levně.

Pozorujte chvíli lidi v supermarketech, když je zboží ve výrazné slevě. Jsou tak nasupeni, když se na ně nedostane. Jsou vztekem bez sebe, že nedostanou zlevněné mléko, na kterém ušetří pár korun. S nevraživými pohledy tlačí své košíky a snaží se urvat co nejvíc, a pak spokojeně počítat kolik ušetřili.

Pokud nechcete stále počítat peníze a mít finanční problémy, přestaňte lovit zboží ve slevě. Protože jinak si nastavíte program „Mohu si dovolit nakupovat jen, když je to levné“ a tímto dáváte najevo své finanční omezení a počítáte s ním. Radujte se z toho, že jste svým nákupem podpořili i hojnost jiných lidí.

Přejeme vám hojnost ve zdraví, vztazích i financích.

Autor: Kytička

Krátký příběh k zamyšlení: Uvolnění stresu Psycholožka procházela po místnosti, zatímco publiku přednášela o zvládání stresu. Když pozvedla sklenici s vodou, každý z přítomných očekával, že se ...
Čtyři dohody: Máme-li vyjádřit co jsme, musíme jednat Být činorodý znamená naplňovat život. Nečinnost je způsob, jímž život popíráme. Když jsme nečinní, můžeme celá léta vysedávat každý den před televi...
Eckhart Tolle žije život v naprosté přítomnosti Eckhart Tolle vedl neuvěřitelný život. Narodil se v Německu, žil ve Španělsku, studoval v Anglii, kde byl odborným asistentem a badatelem na univerzit...
Tajemství marketingu potravin Myslíte si, že vás reklamními triky nedokážou zmást? Podívejte se na tuto krátkou přednášku, kde vám bude expertem obchodního marketingu odhaleno taje...
Krátký příběh k zamyšlení: Osel a studna Jednoho dne spadl starý osel do otevřené studny. Nebohé zvíře brečelo několik hodin a farmář se snažil vymyslet, co dělat. Nakonec si uvědomil, že již...
Vztah je příležitost, nikoli závazek Zamiluj se bezhlavým způsobem do kolika lidí chceš. Chceš-li však s někým žít celý život, měl bys o tom přemýšlet. A chceš-li měnit partnerky jako ...
Vědci dokázali existenci paralelních světů Matematický objev, který udělala skupina vědců z Oxfordské univerzity, dokazuje, že paralelní světy skutečně existují. Samotná teorie těchto světů se ...
Krátký příběh k zamyšlení: Král, který se bál smrti... Jednoho dne přišel do města král, který se velmi bál smrti. Všichni věděli, že je pyšný a velice rád se nechá opíjet krásou světských věcí všeho druhu...